Witamy na stronie Szkoły Podstawowej  w Biskupicach im. Królowej Jadwigi.

   I   Drukuj stronę   I                                                        
     

Aktualności 
   


Wycieczka do Warszawy

W dniach 24-26. 04.2019 r klasy 6 , 7a , 8 wraz z opiekunami P. Agnieszką Wrześniak,   P. Dorotą Zagól , P. Anna Król Pisarską , P. Marcinem Koczara uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy. Pierwszy dzień wyjazdu upłynął na zwiedzaniu Muzeum Powstania Warszawskiego, Cmentarza  na Powązkach ,Synagogi  i Pałacu Kultury i Nauki i pomimo bardzo wczesnych godzinnych wyjazdu wszyscy uczestnicy bardzo dzielnie rozpoczęli zwiedzanie stolicy.

Podczas drugiego dnia pieszych wędrówek po Warszawie  poznaliśmy historie tego miasta w najdrobniejszych szczegółach.  Dzień rozpoczęliśmy od wizyty na  Stadionie Narodowym by później udać się  na zwiedzanie Starego Miasta : Zamek Królewski i plac Zygmunta II Wazy , Rynek z Muzeum Warszawy   , Mury obronne,  Barbakan ,Krakowskie Przedmieście, Bazylika Św. Krzyża  Widzieliśmy Pomnik Powstania Warszawskiego w Warszawie, Pomnik Małego Powstańca , Zmianę Warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu marsz. Józefa Piłsudskiego. Na koniec dnia po obiadokolacji i krótkim odpoczynku  cała grupa ochoczo uczestniczyła w wieczornym spacerze po stolicy.

Po wykwaterowaniu z hostelu trzeci dzień wyjazdu rozpoczęliśmy od zwiedzania Pałacu na Wodzie , Parku Łazienkowskiego, Starej Pomarańczarni oraz Pomnika Fryderyka Chopina następnie  autokarem udaliśmy się do Pałacu w Wilanowie. Na koniec spotkania ze stolicą uczniowie mieli okazję podziwiać Pomnik Małej Syrenki nad Wisłą , zmierzyć się z quizem wiedzy o stolicy oraz  poeksperymentować i poznać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń interaktywnych na wystawach w Centrum Nauki Kopernik. Zmęczeni ale  bardzo zadowoleni z udanego wyjazdu w późnych godzinach nocnych dotarliśmy do Biskupic.


  Nasz adres :

Szkoła Podstawowa
im. Królowej Jadwigi
w Biskupicach
32-020 Wieliczka 
tel. (12) 250 76 70

spbiskupice@poczta.fm

                
   


Wszelkie prawa zastrzeżone © - SP Biskupice