Witamy na stronie Szkoły Podstawowej  w Biskupicach im. Królowej Jadwigi.

   I   Drukuj stronę   I                                                        
     

Aktualności 
   


I  Odblaskowy Rajd Rowerowy

3 października 2018r. od samego rana w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Biskupicach  panował niezwykły ruch i atmosfera pełna oczekiwania na przygodę.  Uczniowie klasy ósmej szykowali się na I Odblaskowy Rajd Rowerowy, zorganizowany przez  ich wychowawcę p. Agnieszkę Wrześniak i nauczyciela wychowania fizycznego p. Janusza Chmielewskiego.

Młodzi uczestnicy rajdu wyposażeni w elementy odblaskowe stawili się rano pod szkołą . Jeszcze tylko ostatni szybki przegląd sprawności roweru, kaski na głowy i pod opieką nauczycieli  wszyscy wyruszyli w trasę. Rozpoczęliśmy przejazdem przez malownicze miejscowości naszej gminy czyli Biskupice, Szczygłów , Zabłocie. Następnie udaliśmy się w kierunku Niegowici  skąd po krótkim postoju  udaliśmy się do Nieznanowic, gdzie odpoczywaliśmy w malowniczym „ Kuter Porcie”. Po regeneracyjnym posiłku udaliśmy się w drogę powrotną , która wiodła przez Liplas oraz Sławkowice.

Młodzież nie tylko mogła sprawdzić swoje siły i umiejętności jako cyklistów, ale po drodze zwiedzała ciekawe miejsca naszego regionu.   Przejeżdżając wzbudzali zainteresowanie mieszkańców, ponieważ poruszali się kolumną zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego oraz  dzięki kamizelkom odblaskowym wyróżniali się jako uczestnicy ruchu drogowego. Wszystkim dopisywały  doskonały humor oraz  świetna kondycja.
Uczniowie  zapowiedzieli swoim opiekunom, że to nie ostatnia ich wyprawa rowerowa!

 
  Nasz adres :

Szkoła Podstawowa
im. Królowej Jadwigi
w Biskupicach
32-020 Wieliczka 
tel. (12) 250 76 70

spbiskupice@poczta.fm

                
   


Wszelkie prawa zastrzeżone © - SP Biskupice