Witamy na stronie Szkoły Podstawowej  w Biskupicach im. Królowej Jadwigi.

   I   Drukuj stronę   I                                                        
     

Aktualności 
   


OGNISKO KLASOWE – EDUKACJA POPRZEZ ZABAWĘ

Wesoła zabawa na świeżym powietrzu, niesamowita leśna sceneria oraz niepowtarzalny smak kiełbaski z grilla… to najważniejsze składowe udanej imprezy klasowej.

Tak właśnie było 20 września 2018 podczas klasowego ogniska szóstoklasistów. Dzięki serdeczności Koła Łowieckiego Bażant Wieliczka mogliśmy gościć na cudownej polanie otoczonej gęstym lasem, gdzie pod zadaszoną drewnianą altaną grillowaliśmy przepyszne kiełbaski.

W tym dniu na uczniów czekały przeróżne atrakcje. Klasowe spotkanie podzielone było bowiem na trzy części tematyczne.

Zaraz po przybyciu na miejsce odbyła się pierwsza część spotkania poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Wychowankowie podzieleni na grupy rozwiązywali rozmaite rebusy, krzyżówki oraz wykreślani wyrazowe związane z bezpieczeństwem na drodze. Inne zadania polegały na układaniu puzzli ze znakami drogowymi, budowaniu zdań z rozsypanek wyrazowych i uzupełnianiu luk w tekstach o tematyce związanej z prawidłowym poruszaniem się po drodze. Uczniowie „rywalizując” między sobą w prawidłowym rozwiązaniu wszystkich zadań, doskonale się bawili, a przy okazji wiele nauczyli.

Na drugą część spotkania składała się degustacja smakołyków, lecz nie tylko tych z grilla. Rodzice bowiem zadbali o rożne słodkie przekąski, w tym niesamowite czekoladowe rogaliki, które zrobiły prawdziwą furorę dla naszego podniebienia. W tym też czasie uczniowie mogli zażyć swobody ruchu podczas zabaw z piłką, gry w badmintona, czy klasowej ciuciubabki.

Na koniec imprezy niespodziewanie zaszczycili nas swoją obecnością goście: Pani Barbara Rachwalik oraz Pan Józef Rachwalik – członkowie Koła Łowieckiego Bażant Wieliczka. Dzięki nim uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawej pogawędce na temat zwierząt zamieszkujących okoliczne lasy. Dzieci dowiedziały się m.in. na czym polega praca myśliwego, czym się różnią rogi od poroża, jak nazywa się „mąż” łani, i wiele, wiele innych ciekawostek. Szóstoklasiści mogli również obejrzeć wyprawione skóry różnych zwierząt, poroża oraz inne trofea myśliwskie. Uczniowie żywo reagowali w czasie pogadanki i chętnie dzielili się swoją wiedzą. Za aktywność podczas zajęć szóstaki wynagradzane były różnymi gadżetami tj. smycze, długopisy, elementy odblaskowe. Ponadto na ręce wychowawczymi przekazany został prezent dla uczestników spotkania – przepiękne atlasy zwierząt i kalendarze.

Wspaniała pogoda i liczne atrakcje tego popołudnia sprawiły, że ten pełen wrażeń dzień długo pozostanie w naszej pamięci.

 

  Nasz adres :

Szkoła Podstawowa
im. Królowej Jadwigi
w Biskupicach
32-020 Wieliczka 
tel. (12) 250 76 70

spbiskupice@poczta.fm

                
   


Wszelkie prawa zastrzeżone © - SP Biskupice