Witamy na stronie Szkoły Podstawowej  w Biskupicach im. Królowej Jadwigi.

   I   Drukuj stronę   I                                                        
     

Aktualności 
   


Odblaskowa Gra Terenowa

Aby zainteresować najmłodszych i utrwalić zdobytą do tej pory wiedzę w zakresie bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, w piękny jesienny wtorek odbyła się „terenowa gra odblaskowa”. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły ubrani w odblaskowe kamizelki niepewnym krokiem ruszyli na teren szkoły. Jak się wkrótce okazało nauka poprzez zabawę okazała się strzałem w dziesiątkę i bardzo przypadła do gustu zerówkowiczom. Dzieci podzielone na czteroosobowe zespoły, którymi opiekowały się starsze koleżanki i koledzy z klasy VIIb, zdobywały kolejne punkty gry. Zadania były bardzo zróżnicowane - rozwijały spostrzegawczość, zdolności manualne, kreatywność i twórczość naszych uczniów nawiązując przy tym do tematu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

I w tak niekonwencjonalny sposób część zerówkowiczów zdobyła, a część utrwaliła sobie wiedzę o znakach drogowych i zasadach poprawnego poruszania się po drogach. Dzieci zrozumiały, jak ważne jest noszenie odblasków, a na przyszłość zadbały o to, aby kamizelki które noszą, były ciekawe i modne (wykonanie projektu kamizelki odblaskowej). W czasie „odblaskowych podchodów” można było także przejść trasą pomiędzy drzewami nie używając zmysłu wzroku. Ponadto były rozmaite zagadki związane z tematem naszej akcji, stacja, na której trzeba było ułożyć specjalne odblaskowe puzzle oraz punkt z eko-mandalami.

 

Nasza szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych - zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Wszystkie inicjatywy podjęte w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” mają za zadanie zwrócić uwagę uczniów i ich rodziców na konieczność obowiązkowego korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych oraz promować wszelkie inne postawy eliminujące zagrożenia w ruchu drogowym.

   Nasz adres :

Szkoła Podstawowa
im. Królowej Jadwigi
w Biskupicach
32-020 Wieliczka 
tel. (12) 250 76 70

spbiskupice@poczta.fm

                
   


Wszelkie prawa zastrzeżone © - SP Biskupice