Witamy na stronie Szkoły Podstawowej  w Biskupicach im. Królowej Jadwigi.

   I   Drukuj stronę   I                                                        
     

Aktualności 
   


"Święto Komisji Edukacji Narodowej"

15 października świętowaliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia odbyło się również tradycyjne Pasowanie na ucznia, do którego w tym roku przystąpiło 41 pierwszoklasistów.

Nauczyciel to zawód, który wymaga ogromnej cierpliwości. Nie tylko tej na co dzień, ale również cierpliwości w czekaniu na efekty swojej pracy. Henry Adams, amerykański historyk i pisarz, stwierdził, że „nauczyciel ociera się o wieczność. Nigdy nie może stwierdzić, gdzie kończy się jego wpływ.”. W Dniu Edukacji Narodowej, podziękowania za serce wkładane w pracę, uczniowie SP Biskupice złożyli na ręce swoich nauczycieli własnoręcznie zrobione serca. Życzenia wszystkim pracowniom oświaty złożyli również nasi Goście: pani Renata Gawlik, pani Agnieszka Fliśnik oraz pan Roman Wcisło. Pamiętali oni również o najmłodszych uczniach, którzy właśnie rozpoczęli swoją podróż przez kolejne szczeble edukacji.

Druga część naszego spotkania była poświęcona najmłodszym uczniom naszej szkoły. Pierwszoklasiści rozpoczęli ją z eleganckim przytupem i zaprezentowali wszystkim zebranym na sali pięknego poloneza. Siedmiolatki przeszły kilka testów, które przygotowali dla nich koleżanki i koledzy ze starszych klas. Wszystkie zdali śpiewająco! Po występach artystycznych i przyjęciu ślubowania, Dyrektor Szkoły, Krzysztof Michałowicz, pasował dzieci na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej w Biskupicach. Po uroczystości na sali gimnastycznej, pierwszoklasiści udali się na świetlicę, gdzie czekał na nich piękny tort i poczęstunek przygotowane przez rodziców.

Za piękne zdjęcia serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Bednarzowi, dziadkowi Mileny, uczennicy zerówki. 

 
  Nasz adres :

Szkoła Podstawowa
im. Królowej Jadwigi
w Biskupicach
32-020 Wieliczka 
tel. (12) 250 76 70

spbiskupice@poczta.fm

                
   


Wszelkie prawa zastrzeżone © - SP Biskupice