Witamy na stronie Szkoły Podstawowej  w Biskupicach im. Królowej Jadwigi.

   I   Drukuj stronę   I                                                        
     

Aktualności 
   


Innowacja – zakończenie
 
 
Koniec roku szkolnego to czas na podsumowania. We wrześniu najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej w Biskupicach rozpoczęli swój projekt „ Z książką za pan brat”, który stał się bardzo ważnym, comiesięcznym punktem spotkań w Gminnej Bibliotece w Biskupicach. Jednym z wielu celów tej innowacji  było - propagowanie czytelnictwa, rozbudzenie zainteresowań książką oraz wrabianie nawyku czytania i szanowania książki. Zarówno wychowawczynie obu zerówek jak i panie bibliotekarki co miesiąc angażowały sie w przeprowadzenie interesujących i co ważne ispirujacych lekcji dla najmłodszych. Dlatego tez tematem tegorocznych spotkań były – cztery pory roku – czyli o wszystkim co nas otacza w zmieniającym się cyklicznie kalendarzu.
Ostatnie wyjście miało miejsce 12 czerwca w baaardzo upalne przedpołudnie. Spotkanie to miało dwa cele: po pierwsze sprawdzenie wiadomości jakie dzieci przyswoiły sobie przez cały czas trwania innowacji oraz serdeczne podziękowania dla pani Niny za zajęcia prowadzone przez cały rok. Aby sprawdzić wiedzę dzieciaków został przygotowany specjalnie dla nich quiz . Do zabawy zgłosiły sie wszystkie dzieci, które miały możliwość odpowiadania za trudne, podchwytliwe i wymagajaace logicznego myślenia pytań. Dzieci poradziły sobie wyśmienicie. Oczywiście jednym sprzyjało więcej szczęścia niz. pozostałym , nie obyło sie bez odrobinki łez (każde takie wydarzenie wzmacnia naszych charaktery naszych najmłodszych)ale wszyscy opuścili bibliotekę szczęśliwi i zadowoleni. Pani Lucynka zadbało to aby gorycz porażki miała smak słodkiej czekoladki a Rada Rodziców aby „III Turniej Wiedzy” pozostawił trwały ślad w postaci „przyrodniczego upominku”. 
Dziękujemy sponsorom za wsparcie a czytelników zapraszamy na wakacyjne odwiedzanie Gminnej Biblioteki i korzystanie z jej zasobów.
  Nasz adres :

Szkoła Podstawowa
im. Królowej Jadwigi
w Biskupicach
32-020 Wieliczka 
tel. (12) 250 76 70

spbiskupice@poczta.fm

                
   


Wszelkie prawa zastrzeżone © - SP Biskupice