Witamy na stronie Szkoły Podstawowej  w Biskupicach im. Królowej Jadwigi.

   I   Drukuj stronę   I                                                        
     

Aktualności 
   


„100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości”

W związku z przypadającą w tym roku 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”.

Projekt został zapoczątkowany przez nauczycieli  geografii  z całej Polski. Akcja łączy ze sobą 100 szkół z  kraju, które wymieniają między sobą pocztówki z własnego regionu  z pozdrowieniami. Nasi uczniowie pod kierunkiem p.Marciana  Koczary  i p. Doroty Zagól  w miesiącu wrześniu i październiku przygotowali 100 kartek  z naszej miejscowości  z pozdrowieniami   promujących  nasz region. Od października do listopada natomiast docierały do naszej szkoły kartki ze  szkół w całej Polsce.

Akcja była świetną okazją  upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości , promocją regionu, z którego pochodzi szkoła. Była to  też  dla uczniów niezapomniana lekcja historii i geografii zarazem. Otrzymując kartki z pozdrowieniami uczniowie  zamieszczali   je  na przygotowanej  mapie  Polski, jednocześnie sprawdzając położenie geograficzne szkoły, z której przyszła pocztówka. Nasi podopieczni z  entuzjazmem włączyli się do akcji.
  Nasz adres :

Szkoła Podstawowa
im. Królowej Jadwigi
w Biskupicach
32-020 Wieliczka 
tel. (12) 250 76 70

spbiskupice@poczta.fm

                
   


Wszelkie prawa zastrzeżone © - SP Biskupice